Hakkımızda

Active veteriner grup kuruluşu olan merkezimiz, yılların deneyim ve bilgi birikimi ile kuruldu. Uzman veteriner hekim kadromuz ve deneyimli yardımcı çalışanlarımız ile; veteriner tıbbın sunduğu gelişmiş cihazlarla evcil hayvanlarınızın fiziksel ve psikolojik problemlerinin tedavisi ve önlenmesi için çalışıyoruz.

İletişim

@2020 Active Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Görüntüleme işlemleri muayene sonrası veya esnasında konulacak teşhis için oldukça önemlidir. Muayenede elde edilen bulguların somut olarak desteklenmesi görüntüleme işlemleri ile sağlanır. Özellikle tümör ve kist gibi hastalıkların teşhisi öncesinde görüntüleme tetkikleri kullanılmaktadır. 

Kliniğimizde kullanılan görüntüleme cihazlarımızın son teknolojiye sahip olması sayesinde en ufak riskler bile tespit edilebilmektedir. Kullanılan cihazların kalitesi tekrarlayan işlemlerin önüne geçer ve maksimum konfor sağlar.Teknolojik gelişmeler beraberinde bilgisayarlı röntgeni getirmiş olup, bu sayede eldeki verilerin dijital platformlar sayesinde uzun soluklu korunabilmesi sağlanmıştır. Bu sayede mevcut hastalıkların takibi veya gelecekte çıkabilecek hastalıkların geçmişini incelemekte mümkün hale gelmiştir.

Yine görüntüleme işlemleri arasında yer alan EKG, kalbin anlık aktivitelerinin yazdırılabilir olması durumudur. Acil durumlarda öncelikle tercih edilen tetkikler arasında yer alan EKG ile kalpte genişleme, kalp damarlarındaki kan seviyesinde azalma, kalpte ritim sorunu veya benzer kalp hastalıklarına ait riskleri öngörmek veya tespit etmek mümkündür.


Kullanılan Görüntüleme Yöntemleri İse Aşağıdaki Gibidir.

Tomografi (Dışarıdan)
MRI (Dışarıdan)
Renkli Doppler (Dışarıdan)
Ultrason  (Klinikte)
Röntgen (Klinikte)
EKG (Klinikte)

.        Video Otoskop (klinikte)