Hakkımızda

Active veteriner grup kuruluşu olan merkezimiz, yılların deneyim ve bilgi birikimi ile kuruldu. Uzman veteriner hekim kadromuz ve deneyimli yardımcı çalışanlarımız ile; veteriner tıbbın sunduğu gelişmiş cihazlarla evcil hayvanlarınızın fiziksel ve psikolojik problemlerinin tedavisi ve önlenmesi için çalışıyoruz.

İletişim

@2020 Active Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Çağımızda Endüstrideki yüksek teknolojiye paralel bir biyoloji devrimi söz konusudur. 21. yüzyıl bilgi-informatik çağı olduğu kadar aynı zamanda bir biyoteknoloji çağıdır. Suni tohumlama, dünyada uygulanmış ilk biyoteknolojik yöntem olarak kabul edilmektedir. Spermatozon ve ovum üzerine çalışmalar,   genetik bilimindeki ilerlemelerin ve  koyun Dolly   ile başlayıp insan klonlamaya kadar varabilecek sınırsız biyoteknolojik gelişmelerin öncüsü olmuştur. Dünyadaki biyoteknolojik gelişmelerin tetikleyicisi olan suni tohumlamanın tarihteki ilk bilimsel uygulaması, İtalyan fizyolojist Lazaro Spallanzani tarafından 1780’de köpekler üzerinde gerçekleştirilmiştir.  Suni tohumlama , hayvan ıslahından,  kısırlığa neden olan genital enfeksiyonların önlenmesine kadar işlevleri saymakla bitmez , önemi yadsınamaz bir bilimdir:

Pet yetiştiriciliğindeki önemine gelince; Evde beslenen petlerde  aşırı evciltmenin beraberinde görülen üremeye ilişkin sorunlar her geçen gün artmaktadır.  Kliniğimiz, Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama konusunda bünyesinde bulunan uzmanları ile köpeklerde suni tohumlamayı uygulayan ilk özel kliniktir. Suni tohumlama ile yavrulamasını istediğiniz köpeğinizin anne olmasına olanak tanımakla kalmaz,  ayrıca , suni tohumlama uygulaması gereği, erkek köpeğin  spermatojik muayenesi, dişi köpeğin vaginal smear  incelemesi  gibi  tetkikler  ile köpeğinizin  genital muayenesini de  yaptırmış olursunuz.  Vaginal smear köpeğinizin genital muayenesi açısından son derece önemlidir. Çünkü, dişi köpeğin vaginal hücrelerinin karnifikasyon derecesinin mikroskop altında değerlendirilmesi, köpeğin seksüel siklusunun aşamasını belirlemenin haricinde genital hastalıklar açısından da önemli bilgiler verir.