Hakkımızda

Active veteriner grup kuruluşu olan merkezimiz, yılların deneyim ve bilgi birikimi ile kuruldu. Uzman veteriner hekim kadromuz ve deneyimli yardımcı çalışanlarımız ile; veteriner tıbbın sunduğu gelişmiş cihazlarla evcil hayvanlarınızın fiziksel ve psikolojik problemlerinin tedavisi ve önlenmesi için çalışıyoruz.

İletişim

@2020 Active Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Mikroçip uygulaması ile kedi ya da köpeğinize yaşamı boyunca sürecek bir kimlik sağlanır. Bu, dünyanın ve Türkiye’nin her yerinde tanınan kalıcı ve gerçek bir kimliktir. Bir başka deyişle, minik dostunuzun elektronik nüfus cüzdanıdır. Bir pirinç tanesi büyüklüğündeki mikroçip, %100 biyo- uyumlu küçük steril kapsüllerin içine yerleştirilmiş bir eşi daha bulunmayan kedinize ya da köpeğinize özel kimlik numarası taşır.

Mikroçip uygulaması, Avrupa’da birçok ülkede zorunludur. 01.10.2004 tarihinden itibaren uygulamaya konulan yeni bir düzenleme gereği Avrupa Birliği’ndeki ülkelere seyahat edecek olan petlerin uluslar arası standartlara uygun  mikroçip taşıması şartı aranmaktadır. Kliniğimiz, Türkiye’deki pet hayvanları kimlik kayıt sistemi içinde bulunup mikroçip implante eden merkezlerden biridir.  Polikliniğimizde kedi ya da köpekler mikroçiplenir, veri tabanına kaydedilir. Bu sayede kimlik ve sağlık bilgileri,  internet üzerinde, sahiplerinin de  her zaman ve her yerden ulaşabildikleri bir alanda korunmuş olur.

Ayrıca, kliniğimizde, bulunmuş hayvanlar, mikroçip taramasından geçirilir. Kimlik numaraları öğrenilip, veri tabanındaki bilgiler doğrultusunda  sahibine ulaştırılır.