Hakkımızda

Active veteriner grup kuruluşu olan merkezimiz, yılların deneyim ve bilgi birikimi ile kuruldu. Uzman veteriner hekim kadromuz ve deneyimli yardımcı çalışanlarımız ile; veteriner tıbbın sunduğu gelişmiş cihazlarla evcil hayvanlarınızın fiziksel ve psikolojik problemlerinin tedavisi ve önlenmesi için çalışıyoruz.

İletişim

@2020 Active Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

25.12.2020 00:41

KEDİNİZ DEPRESYONDA MI?

1)Kediler normal olarak çok uyurlar. Fakat kedinizin aktivitesi azaldı ve enerjisi düşük, sürekli uyuyor ise bu durum normal olmayabilir. Kediniz alışık olduğunuzdan daha mı çok uyuyor? 

Evet &  Hayır

2) Normalde sosyal ve dışarıya çıkan kediniz, ürkek, asosyal ve saklanma eğilimli davranışlar sergiliyor mu?

Evet &  Hayır

3) Kediniz yemeğiyle ilgilenmiyor veya her zaman yediğinden daha az mı tüketiyor?

Evet &  Hayır

4) Yalanarak temizlik yapmıyor mu?

Evet &  Hayır

5) Kediniz idrar püskürtüyor veya tuvalet kutusunu kullanmamaya mı başladı?

Evet &  Hayır

6) Kediniz daha saldırgan, ısırma veya tırmalama eğilimi arttı mı?

Evet &  Hayır

7) Kediler aileden birinin uzaklaşması sonucu (insan, kedi, köpek vb) aşırı bağırma davranışı gösterebilirler. Kediniz normalden fazla miyavlıyor mu?

Evet &  Hayır

Yukarıdaki sorulardan bir tanesine bile evet yanıtı verdi iseniz  kedinizin bir sağlık sorunu var demektir. Bu herhangi bir organ rahatsızlığı olabildiği gibi DEPRESYON bulgusu da olabilir. Kedinizi en kısa sürede veteriner hekime götürmelisiniz. Endişelenmeyin, birçok problemin son derece basit çözümleri vardır. Bazen onunla oyun oynamanız kadar basittir çözüm.