Hakkımızda

Active veteriner grup kuruluşu olan merkezimiz, yılların deneyim ve bilgi birikimi ile kuruldu. Uzman veteriner hekim kadromuz ve deneyimli yardımcı çalışanlarımız ile; veteriner tıbbın sunduğu gelişmiş cihazlarla evcil hayvanlarınızın fiziksel ve psikolojik problemlerinin tedavisi ve önlenmesi için çalışıyoruz.

İletişim

@2020 Active Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

25.12.2020 00:47

Köpeğini evde yalnız bıraktığında kendini kötü hissediyor musun? Birçok insan böyle hisseder.  Bu doğaldır,  hayat devam ediyor ve çoğunlukla başka seçeneğimiz olmaz. Meşgul bir dünyamız var.  Birçoğumuz gibi gitmen gereken yerler, görmen gereken insanlar vardır. Okulda, işte, alışverişte, sinemada, dışarıda yenen akşam yemeğinde hep evden uzaktayız. Ne yazık ki bu zamanların çoğunu köpeğimiz yalnız geçirmek durumunda. 

Bu konuda özellikle ev köpeklerinin fazla seçenekleri yoktur. Biz onların çevresiyiz. Bazı köpekler yalnızken uyuklamayı tercih ederler. Bazıları evde yalnız vakit geçirirken çok zorlanırlar. Bu köpekler, can sıkıntısı, stres ve yalnızlık kaygısı taşırlar. Köpeğini evde yalnız bıraktığında onun mutsuz olduğunu nasıl anlayacaksın? Bazı köpekler yalnız kalınca yıkılmama faaliyetlerine başlar. Eve geldiğinde mobilyaların veya kişisel eşyaların kemirildiğini, çöpün dağıtıldığını, kâğıtların, yastık –minder gibi eşyaların parçalandığını göreceksin. 

Belki de köpeğinin kusmuğu, çişi,  hatta kakası ile karşılaşacaksın.

Bazı köpekler, sahibi yokken her şeyi yerken,  bazıları sahipleri olmadan hiçbir şey yemezler. 

Bazı köpekler yalanarak kendilerini sakinleştirirken, bazıları havlarlar, ulurlar.

Sen evde yokken sıkılan, depresyona giren, kaygılanan veya ortalığı parçalayan köpeğin için zenginleştirilmiş bir çevre oluşturmalısın. 

Evde Yalnız Kalan Köpekler İçin Bazı Öneriler;

Evden çıkışları ve vedaları seremoni haline getirmeden yapmalısın.

Evde bırakmadan önce iyi bir yürüyüş yapın

Günlük bakım evi hizmeti veren yerlerden yararlanabilirsin

Onu meşgul edebilecek sürpriz oyuncaklar bırakabilirsin

Çıkmadan önce yorulmasını sağlayacak aktiviteler yap ve oyunlar oyna

Onun ilgisini çekecek, meşgul edecek şeyler bul

Her şeye karşın sorun halen devam ediyorsa profesyonel yardım al.