Hakkımızda

Active veteriner grup kuruluşu olan merkezimiz, yılların deneyim ve bilgi birikimi ile kuruldu. Uzman veteriner hekim kadromuz ve deneyimli yardımcı çalışanlarımız ile; veteriner tıbbın sunduğu gelişmiş cihazlarla evcil hayvanlarınızın fiziksel ve psikolojik problemlerinin tedavisi ve önlenmesi için çalışıyoruz.

İletişim

@2020 Active Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

25.12.2020 00:30

Veteriner Hekim olarak mesleğimin 30.yılına doğru yaklaştığım bu süreçte geldiğim noktada artık holistik tedavi ile hastalarıma müdehale edebilmenin mutluluğunu yaşıyorum .Tedavide  inandığım bu yaklaşım, 2000’li yıllardan beri arayış ve araştırma  içinde olduğum bir konuydu. Nitekim, Homeopatiye de , holistik  yaklaşımı nedeniyle ilgi duydum.Organizmanın farklı sistem ya da organlarında görülen hastalıkları, aynı hastalığın farklı tezahürleri olduğunu  idrak edemediğinizde, organ doktoru olmaktan öteye geçemiyorsunuz. Oysa, canlı vücudu bir bütündür. Hem de bırakın tek tek organların bütünü olmayı, duygusu-düşüncesi-kanı-iskeleti… her şeyiyle bir bütündür, ve her bir parça diğeriyle bağlantılılıdır.Gerçek tedavi  de bütünü tedavi etmekle mümkündür.     Böyle bir girişden  sonra şimdi ne yaptığımdan bahsedeyim.

 14.03.2018 tarihi hayatımda bir dönüm noktası oldu diyebilirim.Enerji tedavisi eğitimi  için başladığım yolculuğun tarihinin  de  14 mart Tıp Bayramına denk gelmesi  de manidardır.  Enerji tedavisi kuantum fiziği prensipleriyle uygulanır.Bu, canlı bedeninin temel dinamiğinin, frekanssal olduğu, doğru ve uygun koşullar veya uyaranlar sağlandığında, canlının organizmasının kendi kendini iyileştirme yeteneğinin olduğu prensibidir.  Organizmada yanlış giden şeylerin ilk belirtileri, titreşimsel ve elektromanyetik hasar frekansları şeklinde ortaya çıkar.Hastalık belirtileri ortaya çıkmadan çok önce, bu hastalanan organın hücrelerinin frekansı bozulur. Frekans bozulmasını, kimyasal değişiklikler takip eder. Henüz bir belirtinin olmaması sağlıklı olmak anlamına gelmez. Organizmada her bir organ kendi enerjisiyle titreşir. Bu titreşim enerjisi;toksinler,mikroorganizmalar,vs. sonucu bozulduğunda organ fonksiyonlarını kaybetmeye başlar.   Bu tedavinin temelinde,organizmanın enerji alanı  adeta bir anti virus taraması yapar gibi   taranır, vücudun belli frekanslara verdiği yanıtlar alınır. Yani hastalıkların titreşimsel imzaları belirlenir,  normal değerler ile karşılaştırılır,akut ve kronik dengesizlikler belirlenir.Bu dengesizlikleri  ve  hastalıkları düzelten ve tedavi  eden frekanslar organizmaya geri verilerek, enerji akışının normale dönmesi sağlanır. Bir örnekle açıklarsak; diyelim ki  köpeğimizin sağlıklı bir  sidik kesesi var, sonra bir gün bir bakteri ile sağlıklı yapı bozulup,sistid oluyor. Bu durumda, sidik kesesinin sağlıklı frekansı değişir. İşte bu tedavi ile, hastaya sağlıklı sidik kesesi frekansını gönderip, vücudun tekrar sağlıklı hale gelmesini sağlıyorsunuz. Bu kadar basit. Üstelik non-invaziv (kansız) bir yöntem. Yani, hastadan kan alıp, idrar alıp, kültür antibiyogram vs. bile yapmadan tanıyı ve tedaviyi uygulayan bir sistem. Ayrıca, tanıyı koyup konvensiyonel tedavi ile de birleştirebilirsiniz. Yani, bakteriyi  identifiye edip, uygun antibiyotikle tedaviyi sürdürebilirsiniz.

Peki nasıl yapıyoruz?Bu, bir elektrofizyolojik biofeedback(geribesleme) cihazı ile yapılır.Hemen belirteyim ki, kesinlikle can yakıcı bir uygulama değil. Hastalar frekans alırken genellikle hafif bir uyku moduna geçiyorlar. Rahat rahat şekerleme yaparlarken, bir yandan da tedavi oluyorlar.  Vücudun kendini iyileştirme kapasitesini uyararak, tamamen doğal ve enerjisel yöntemlerleharekete geçirir.   Biofeedback prensibi, fizyolojik yanıtın ölçümü ve bunun canlıya geri verilmesi esasına dayanır.Cihaz, 12000 farklı  frekans bilgisini analiz edip, akabinde bozulmuş frekansları dengeliyor.5 dakikalık check-up ardından bulguların  dengelenme süreci başlıyor, yani normalden farklı titreşen, organ ve sistemleri algılayıp dengeliyor. Bu 5 dakika boyunca,vücuda 12 000 farklı frekans gönderiliyor, her bir frekansa vücudun tepkisi ölçülüyor. Bu frekanslar içinde; bütün patojenler, nörotransmitterler, toksinler, alerjenler, organ frekansları, meridyen noktaları, çiçek frekansları, riskler vb. mevcut.   Kuantum Biofeedback cihazının test sonucunda verdiği bilgiler, standart tıbbi testlerin(laboratuar testleri, radyolojik tetkikler)sağladığı bilgilerden farklıdır, çünkü vücudun enerji durumu hakkında bilgi verir.  Sağlığı bütünsel olarak ele alan bir yaklaşım sunmak için, fiziksel açıdan incelediği gibi duygusal, psikolojik , çevresel  açılardan da inceler. Vücudun her türlü zayıflığı, dengesizliği araştırılır,vücudun tepkisel yanıtları kaydedilir, böylece vücudun gereksinimleri,iyi çalışan ve çalışmayan vücut fonksiyonları, risk taşıyan enerji sistemleri ve organları belirlenir. Risk analizi ile, hastalıklar daha oluşmadan uyarı verir.   Bu Kuantum Biofeedback cihazı ile neler yapılabiliyor kısaca özetleyeyim;

-Bedenin PH yani asit-alkali dengesinin düzenlenmesi

-Bakteri-virus-mantar –parazitlerin tespit edilmesi ve temizlenmesi

-Allerjenlerin tespiti ve desensitizasyon ile dengelenmesi

-Besin intoleranslarının tespit ve dengelenmesi

-Homeopatik tedavi

-Elektroakupunktur ve meridyen dengelenmesi (akupunktur iğnesi kullanmadan)

-Vücuttaki;enzim,mineral,aminoasit ,vitamin düzeylerinin ölçülmesi

-Vücudun bütünsel olarak hastalık oluşturma potansiyelini taşıyan alanların belirlenmesi ve düzeltilmesi

-Sindirim ve bağırsak problemlerinin  belirlenmesi, düzeltilmesi

-Kan analizi (üstelik kan almaya gerek kalmadan)

-Omurga problemlerinin tespit ve değerlendirilmesi

-Detoksifikasyon

-Hormon seviyelerinin dengelenmesi

-Stres,adrenal bez ve kortizol dengesinin sağlanması

İyileşme prosesi akut olaylarda hemen başlarken, kronik problemlerde yavaş yavaş başlar. Akut olaylar tek seansda iyileşirken, kronikler daha fazla seansa gereksinim oluşturur. Seans sonrası, vücudun aldığı frekansları tam entegre edebilmesi için, 3-4 gün gibi bir süreye ihtiyacı olur. Bu cihaz, bioenerji, biorezonans, biofeedback alanında yapılan 20 yıllık tıbbi araştırmalara dayanır. Standart bir seans en az 1.5 saat sürer. Kaç seansa ihtiyaç duyulacağı, hastaya göre değişir. 17 yıl önce FDAonayı almış, Amerika, Rusya,Almanya gibi ülkelerde uygulanan bir yöntemdir.  Senelerdir fizik bedenin hastalıklarıyla uğraşan bir Veteriner Hekim olarak, bu cihazı kullanmaya başladığımdan beri, inanılmaz muhteşem sonuçlar aldım. Deneyimlemek isteyen  pet hayvanı(kedi köpek kuş vs)  hastalarımı bekliyorum.